Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Забраняват Разсрочената Гражданска

BatSlav снимка BatSlav 28 април 2011 - 16:47

Аз предлагам да я направят 250 лева ,ОБАЧЕ да включва всичко + кражба и тогава като има и драскотина да плащат ,а не имаш ли свидетел или кой беше виновника!!По скоро трябва да протестираме заради малките заплати,а не че няма да има вече на вноски.Защото ако взимам 2000 лева ми дреме дали ще дам 100,200 и повече!!
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 28 април 2011 - 18:01

 aan_astra, на 28 април 2011 - 14:54, каза:



Колега,ти в момента като къв се изевяваш?Като чичко паричко ли?Тва от сорта като нема пари да си плати застраховката да му я вземат и да ходи с рейса,малко е глупаво изказването ти.Я като много знаеш,да върнем малко времето на зад па да видим тогава така ли беше.Но нека не обръщаме темата в политическа,ясно е че това е мнението ти .Нека ти задам един въпрос към теб лично.Ти ходиш ли да стачкуваш,за високите цени на горивата?Е като немаш пари за гориво нема да караш,аз карам в момента гориво на 1,60лв,и доста дълго ще продължавам да карам на тази цена,но това е друга тема.Та по твоята логика щом карам на тази цена значи не трябва да стачкувам.Но тази (гърда)работа все някога ще секне,така че няма нужда от такива разсъждения,на хората достатъчно им е трудно и без това,та политиците още да усложняват и без това жалкият животец на хората.Мисля че не съм те обидил по никъв начин,това е мое мнение.Поздрави ПС Колкото до това че преди е нямало разсрочено плащане,нека ти кажа че нямаше и винетки ама сега ги има нали :)Данъците не беха такива,застраховките пак не беха на тая цена,абе дай да не споменаваме кво беше едно време че трябва романи да пишем.Гледай настоящето,и ако теб те устройват цените,то погледни заглавието на темата, която е за недоволните хора :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 28 април 2011 - 18:36
Отговори

CH_M снимка CH_M 28 април 2011 - 19:06

 BatSlav, на 28 април 2011 - 16:47, каза:

Аз предлагам да я направят 250 лева ,ОБАЧЕ да включва всичко + кражба и тогава като има и драскотина да плащат ,а не имаш ли свидетел или кой беше виновника!!По скоро трябва да протестираме заради малките заплати,а не че няма да има вече на вноски.Защото ако взимам 2000 лева ми дреме дали ще дам 100,200 и повече!!

Е те тва е истината !.....всичко друго е само преливане от пусто в празно ......
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 28 април 2011 - 19:12

 aan_astra, на 28 април 2011 - 14:54, каза:

Който няма пари да си плати гражданската за цяла година на веднъж начи неможе да подържа кола ,съответно или да му я взимат колата или да я продава . Не се ли замисляте че щом нямат пари за една гражданска отговорност дали колата на този човек е стегната и технически изправна ,спирачките и дали са наред едно друго . Той като няма пари за гражданска да си ходи с рейса или пеша ама не да ми ходи по улиците с гражданска на вноски по 40лв и с разнебитената жигулка или лада и утре да претрепе маса народ заради това че колата му е технически неизправна.Да незабравяме че преди нямаше такива опции на изплащане плащаше се цялата гражданска . Това с разсроченото плащане го направиха уж за да стимулират повече хора да си правят ама то нестана така .Като се вижда по справки на КАТ колко бангии има регистрирани и колко имат гражданска им стана уясно че така няма да стане . Именно заради това сега са погнали тия коли които нямат гражданска повече от 6-7 месеца собствениците им получават писмо с което се приканват да им направят гражданска иначе имм взимат колата . И според мен е много правилно хем ще се очистят паркингите и ще има повече парко места.
Колата е екстра за която като искаш да я имаш ще плащаш иначе пеша или с колелото.

Пич, такива като теб, които се изтъкват по форумите с лопата да ги ринеш! Бас ловя, че още живееш в на мама и тати апартамента(къщата) и застраховката ти е на разсрочено или в най добрия случай е платена накуп, с помоща на вашите!
Колкото до връзката м/у това дали имаме пари за цяла застрахока и това дали колите ни са изправни, ти предлагам да влезнем в който пожелаеш сервиз и да видим на кой колата му е по изправна, въпреки, че АЗ не мога да си платя застраховката на куп!
Поздрави! :thu:
Мнението беше редактирано от BOJKATA: 28 април 2011 - 19:13
Отговори

немо снимка немо 28 април 2011 - 19:24

 aan_astra, на 28 април 2011 - 14:54, каза:

...........................

Евала :good: Подкрепям на 100%....Колегата е много прав,ама в БГ нали сме свикнали да се оплакваме постоянно и все държавата да ни е виновна......
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 28 април 2011 - 19:31

Това е че се оплакваме на маса а на улицата няма кой да излезе.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 28 април 2011 - 19:35

 Росен Желев, на 28 април 2011 - 19:31, каза:

Това е че се оплакваме на маса а на улицата няма кой да излезе.

Те тва е истината :good:
Отговори

oci снимка oci 28 април 2011 - 19:47

Ебати тъпата тема... И ебати тъпите "закономислители" дето са стигнали до този гениален извод да забраянт разсрочването.

Аз мога да си платя застраховката на куп, но не искам! Не искам да дам 300лв наведнъж, защото ми е в пъти по лесно да ги давам на 4 пъти. Говоря от лично моя гледна точка, но ако се наложи ще ги тарашя накуп и тва е да става каквото ще. Имаш крава ринеш лайна! НО разбирам някой, който взима заплата 500лв и трябва да брой този месец 200 за застраховката, вместо да си даде 4 пъти по 50... Какво и да си говорим, на вноски почти не усещаш този не малък налог. Лошото е, че с това нито ще спрат колите без гражданска, нито ще го развеят на некой.

За протеста за горивата - пълна пародия! Как да ида да протестирам като организаторите на протеста не могат да изложат мерки, с които да се намали цената на горивото? Та в слуая 90% от протестиращите нямат ясни искания... как да се присъединя към стадо овце дето не знаят какво искат? То е лесно да кажеш искаме евтино гориво, но от къде ще дойде никой не казва. Просто нещата са много по-глобални от смотаната ни държава...

Айде пичове и знам, че сега ще ме нахраните как съм бил мъртва душа и как заради такива като мене сме на това дередже... ама живи и здрави нямам лоши чуства... просто едно изказано на глас мнение :icon_wink2:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 30 април 2011 - 11:38

В края на крайщата от дрънкане на излишни приказки и спорове не разбрахме кво стана с този закон приеха ли го или не?
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 30 април 2011 - 13:41

 t_g_stoev, на 30 април 2011 - 11:38, каза:

В края на крайщата от дрънкане на излишни приказки и спорове не разбрахме кво стана с този закон приеха ли го или не?


КФН прие промените, но не са минали през Парламента! Все още! :moderator:
Отговори

kirenski снимка kirenski 02 май 2011 - 09:11

E от този закон най,много да се увеличат колите без Гражданска :mhihi:
Но ,щом като имаш кола ,се съобразяваш с всички гадости свързани с нея (подръжка ,каска, ГО-та, и какво ли още не )
От лична гледна точка,за мен няма значения как я плащам,
( аз винаги съм я плащал еднократно и ще продължавам занапред така да плащам гражданската си отговорност )
Отговори

myzrael снимка myzrael 02 май 2011 - 21:39

Още не са го приели този закон.Днес бях да си зимам зелената карта и питах застрахователката.Вика не са още,ама и според нея е пълна глупост,защото още по-малко хора ще плащат гражданска.Тя си имала 3 коли и вика и на 3-те и аз ги плащам на разсрочено,че иначе ОООО от къде толкова пари накуп.Тъп Закон,ако го приемат де.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 03 май 2011 - 11:27

 aan_astra, на 28 април 2011 - 14:54, каза:

Който няма пари да си плати гражданската за цяла година на веднъж начи неможе да подържа кола ,съответно или да му я взимат колата или да я продава . Не се ли замисляте че щом нямат пари за една гражданска отговорност дали колата на този човек е стегната и технически изправна ,спирачките и дали са наред едно друго . Той като няма пари за гражданска да си ходи с рейса или пеша ама не да ми ходи по улиците с гражданска на вноски по 40лв и с разнебитената жигулка или лада и утре да претрепе маса народ заради това че колата му е технически неизправна.Да незабравяме че преди нямаше такива опции на изплащане плащаше се цялата гражданска . Това с разсроченото плащане го направиха уж за да стимулират повече хора да си правят ама то нестана така .Като се вижда по справки на КАТ колко бангии има регистрирани и колко имат гражданска им стана уясно че така няма да стане . Именно заради това сега са погнали тия коли които нямат гражданска повече от 6-7 месеца собствениците им получават писмо с което се приканват да им направят гражданска иначе имм взимат колата . И според мен е много правилно хем ще се очистят паркингите и ще има повече парко места.
Колата е екстра за която като искаш да я имаш ще плащаш иначе пеша или с колелото.


То и на такива дето нямат връзка с главния мозък не трябва да дават коли ама нейсе. Посочи ми една държава в ЕУ където да не може да си направиш застраховка за точно определен период който ти трябва и където ако не си си направил застраховка да те принуждават да си спреш колата от движение което по българските стандарти означава един ден ходене по мъките и още поне толкова за да я пуснеш.
Отговори

skype68 снимка skype68 03 май 2011 - 12:20

Е и аз да се изкажа по темата за гражданската безотговорност,та значи преди години купувам си първият опел кадет седан 1.4МИ за 3200лв,бяха скъпи тогава,гражданска,прегледи,всичко тип топ,та спрял съм за ляв завой с мигачи престрояване и тнт,и отзад ме лашка един с мерцедес,расипа ми колата,и като се почнаха мъките,щот аз отивампри неговия застраховател-БулИнс,в случая,шест месеца мотане,какви ли не документи искат,и акт за раждане даже,и кво стана,след шест месеца ми плащат по гражданска отговорност-770лв-тотал щета.Е сами си правете изводите как ни манипулира държавата и застрахователите.Поздрави и безаварийна на всички.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 май 2011 - 12:22

Поредната ТЪПОТИЯ !!! Мачкат непрекъснато хората и всички НИЕ си мълчим. Явно ни е хубаво така..........няма ги достойните българи..има само мишки и великани на думи. Аз съм против забраната ,защото получавам твърде малка заплата, за да живея що годе нормално.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 03 май 2011 - 13:09

 skype68, на 03 май 2011 - 12:20, каза:

.....и като се почнаха мъките,щот аз отивампри неговия застраховател...

Както всички знаем гражданската отговорност покрива щетите на пострадалия предизвикани от виновния водач.За целта освен ГО има и една застраховка дето се казва КАСКО. Като искаш пълно покритие на шетите си правиш каско при съответните условия. А що се отнася за плащането наведнъж - аз съм за. Като имаш кола си и плащаш масрафите, като не можеш - има градски транспорт, таксита, а може и с колело..
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 май 2011 - 13:45

 oci, на 28 април 2011 - 19:47, каза:

Аз мога да си платя застраховката на куп, но не искам!

Това е.
Отговори

Jorata снимка Jorata 03 май 2011 - 14:04

Евала на aan_astra, BatSlav и oci! Не мога да повярвам, че стана проблем за 40 стинки на ден. Ми то ако 40 стинки са много, къде си тръгнал с кола?
Отговори

skype68 снимка skype68 03 май 2011 - 14:10

 V. Petrov, на 03 май 2011 - 13:09, каза:

Както всички знаем гражданската отговорност покрива щетите на пострадалия предизвикани от виновния водач.За целта освен ГО има и една застраховка дето се казва КАСКО. Като искаш пълно покритие на шетите си правиш каско при съответните условия. А що се отнася за плащането наведнъж - аз съм за. Като имаш кола си и плащаш масрафите, като не можеш - има градски транспорт, таксита, а може и с колело..


Като покрива щетите на пострадалия -в случая аз,мислиш ли ,че изплатеното ми обезщетение е нормално???Точно това имам впредвид,че присключване на ГО задълженията и сумите са едни ,а изплащат смешни пари.Тоест подиграват ни се.Също съм против плащането на един път,па макар и поради тези ми съображения,пък който иска и има пари да плаща както иска,спор няма.
Мнението беше редактирано от skype68: 03 май 2011 - 14:51
Отговори

boichev снимка boichev 03 май 2011 - 14:11

 aan_astra, на 28 април 2011 - 14:54, каза:

Който няма пари да си плати гражданската за цяла година на веднъж начи неможе да подържа кола ,съответно или да му я взимат колата или да я продава . Не се ли замисляте че щом нямат пари за една гражданска отговорност дали колата на този човек е стегната и технически изправна ,спирачките и дали са наред едно друго . Той като няма пари за гражданска да си ходи с рейса или пеша ама не да ми ходи по улиците с гражданска на вноски по 40лв и с разнебитената жигулка или лада и утре да претрепе маса народ заради това че колата му е технически неизправна.Да незабравяме че преди нямаше такива опции на изплащане плащаше се цялата гражданска . Това с разсроченото плащане го направиха уж за да стимулират повече хора да си правят ама то нестана така .Като се вижда по справки на КАТ колко бангии има регистрирани и колко имат гражданска им стана уясно че така няма да стане . Именно заради това сега са погнали тия коли които нямат гражданска повече от 6-7 месеца собствениците им получават писмо с което се приканват да им направят гражданска иначе имм взимат колата . И според мен е много правилно хем ще се очистят паркингите и ще има повече парко места.
Колата е екстра за която като искаш да я имаш ще плащаш иначе пеша или с колелото.

Колега, много Ти е краен коментара. Ти щом си такъв паралия, 'що караш Опел? Що не си купи Майбах или Бугати? Значи който не може да ги даде парите на веднъж, е бедняк, и колата му е дрънгел, нали така? И що караш C16NZ ами не C25XE, кат си голям паралия? Твърде крайно го раздаваш! Как се дават 200 лева наведнъж бе, Паралията? Или просто да изпъкнеш че един път си платил застраховката накуп? :rofl: Щом аз немога да ги дам, значи колата ми е кош? :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
Мнението беше редактирано от boichev: 03 май 2011 - 15:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg