Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газ на Z16XEP

baba_mi снимка baba_mi 04 ноември 2011 - 20:17

Здравейте,

Рядко пиша във форума, но се надявам това да е полезно. Наскоро бях в BRC заради мойта Астра (Z16XEP). Казаха ми, че точно този двигател е в списъка на BRC за несъвместими ДВГ с газови уредби заради клапаните. Моят опит е трагичен. За 100 000 км за втори път ремонт на клапани. Май няма спасение.
Ако някой има работещо решение ще се радвам да го сподели.

Надявам се да помогна на някой да вземе решение дали да сложи газ на този двигател.

Поздрави,
Мнението беше редактирано от baba_mi: 04 ноември 2011 - 20:18
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 ноември 2011 - 21:04

А имаш ли информация същия мотор само на бензин,на какви километри има нужда от същия ремонт?
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 05 ноември 2011 - 18:00

Нямам конкретна информация. Лично аз не смятам че въобще би имал нужда от подобен ремонт в рамките на 400 - 500 хиляди километра. Поне така би трябвало ако братята германци са смятали правилно.

Когато колата беше на 60 000 без да е монтирана газ вървеше много прилично с климатик и без него. Макс скорост по километраж над 200км/ч по GPS около 190.

На мен лично ми харесва като двигател но не става за газ определено.

Поздрави
Кирил
Отговори

dinio84 снимка dinio84 05 ноември 2011 - 23:59

Привет, дай малко повече инфо за тези "чести" ремонти на клапани-предполагам ремонта се състои в подмяна на прегорели клапани, но всички ли или само на един, ако са всички - каква марка са ти сложили? По принцип астра Г е доста каран от такситата със същия мотор и не съм чувал да имат подобни проблеми
Отговори

nikal снимка nikal 06 ноември 2011 - 21:35

Добре де,не си ли чул за системите за смазване и охлаждане на клапаните(да не пиша имена,че незнам кой как ще го разбере),които се монтират,когато караш на газ?
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 07 ноември 2011 - 20:44

Чувал съм, но същите мозъци които ми сложиха уредбата казаха че не е нужно. После мозъците, които ремонтираха главата и те казаха че не нужно. И накрая и според мен в това няма особенно голяма логика. Честно казано не знам. Ще го помисля още малко ще видя какво ще правя.

 nikal, на 06 ноември 2011 - 21:35, каза:

Добре де,не си ли чул за системите за смазване и охлаждане на клапаните(да не пиша имена,че незнам кой как ще го разбере),които се монтират,когато караш на газ?
Отговори

Иван Петков снимка Иван Петков 16 март 2012 - 15:13

Имам такъв двигател Z16XEP сте го продавам на части ако ви трябва глава 0892708033
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg