Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

АБС проблем - решаване

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 10 май 2012 - 08:23

Здравейте,

Имах следния проблем с АБС - лампата постоянно светеше. Диагностиката каза проблем във веригата на намотката управляваша задно дясно колело (грешка 29). Потърсих отговор по форума, но нaмерих решение на подобен проблем. (има описание за блок Kelsey Hayes 430 след 1998 г.). След демонтиране на блока се разделят хидравличната от електрическата част с 4 болчета торкс (размера не помня). Не се налага отваряне (разлепяне или рязане) на електронния модул ! Вижте снимката - такава е ситуацията.

Прикачен файл  01.jpg (347,67K)
Брой изтегляния: 23

В дупката зад бобините се вижда лентов кабел. С две карфици (по дългички)се прави измерване на бобините. Двата най леви проводника на снимката са общи за всички намотки ( но май не са маса). Съпротивленията, които трябва да измерите спрямо общите, са както следва:

3-1,9ом 4-5,6ом 5-1,9ом 6-5,6ом 7-5,6ом 8-1,9ом 9-5,6ом 10-1,9ом

При мен на извод 7 беше значително по-малка стойността. Ниските стойности( 1,9 ома) са черните бобинки, високите (5,6 ома) са белите. Кои бобинки за кое колело се отнасят може да се разбере по хидвавличния блок. При мен изгоряла беше бялата, а и мисля че те са по проблемни.

Бобинката се изскубва с клещи заедно с металната гилза. При това на дъното остават два метални щифта, които преди са били набити в бобинката. След пренавиване на бобината на майстори тя стана 6,5 ома, но това мисля че не е проблем. Калайдисах проводниците и ги загънах в дупките от щифтовете. Предварително бях леко разширил тия дупчици. След набиването обратно на бобината.

Проверих омовете на 7 мо краче (там беше моята проблемна бобина). Сглобих по обратен ред. Преди да накачате маркучи и тръби и да наливате течност е добре да дадете на контакт. След 4 секунди трябва да загасне лампата на АБС. Ако не загасне или има друг проблем, или тоя не е излекуван. Единствените ми притеснения са относно надежността на набитата бобинка на щифтовете да дава надежден контакт. Засега работи. Ако се появат проблеми ще пиша.

полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 06 юни 2018 - 15:04
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата, за да не се загубят :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg