Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Astra G 1.7 DTI - 75 k.s.

Dimitrovi снимка Dimitrovi 22 декември 2013 - 12:08

Колеги здравей те! Нов съм във форума и ще ме извините ако мястото на темата не е тук. Имам проблем при сутрешното палене.Ситуацията е следната : колата пали трудно сутрин,успявам да я запаля от 5-6 път като проблема не е в свещите,защото ги премерихме и всичко е наред.Интересното е,че четвърти пети опит дда я запаля пали все едо няма проблем и двигателя работи добре.При следващите паления през деня, нямам проблем докато не пренощува.На сутринта проблема е пак на лице.Също така има едно особенно тракане на двигателя мевду 1800 - 2000 оборота на двигателя,което се изразява по силно при студен двигател.когато колата е загрее много често това тракане го няма.
Отговори

bpgpfg снимка bpgpfg 22 декември 2013 - 12:59

 Dimitrovi, на 22 декември 2013 - 12:08, каза:

Колеги здравей те! Нов съм във форума и ще ме извините ако мястото на темата не е тук. Имам проблем при сутрешното палене.Ситуацията е следната : колата пали трудно сутрин,успявам да я запаля от 5-6 път като проблема не е в свещите,защото ги премерихме и всичко е наред.Интересното е,че четвърти пети опит дда я запаля пали все едо няма проблем и двигателя работи добре.При следващите паления през деня, нямам проблем докато не пренощува.На сутринта проблема е пак на лице.Също така има едно особенно тракане на двигателя мевду 1800 - 2000 оборота на двигателя,което се изразява по силно при студен двигател.когато колата е загрее много често това тракане го няма.

Най-вероятно въздух по горивните пътища - много често срещан проблем.Кофтито е ,че трудно се открива от къде точно дърпа.Ако вечерта я оставиш на лек наклон с предницата надолу ,би трябвало да запали от раз . Има доста теми из форума с подобни проблеми .
Тракането на студено е нормално . И аз се шашках преди , но досега не съм имал проблеми , а и доста колеги споделят същото. http://www.opelclub....howtopic=117655 се дискутира точно това
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg