Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Не може да се изкара волана на вектра Б.

BatSlav снимка BatSlav 11 август 2012 - 13:04

Здравейте, не знам дали темата е в правилния раздел, ако прецени някой да я премести или изтрие стига да има друга аз не намерих такава.Проблема е следния не може да се извади волана на вектра б, развива се болта но до там колкото и да напъвам и почуквам с нещо върху него не става нищо.Чух за някакви щипки който се вади но нито ги знам къде има , а кой знае и колко пара ще се изка за тази опереация...дайте съвет??
Мнението беше редактирано от BatSlav: 11 август 2012 - 13:09
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 11 август 2012 - 13:16

Колега не разбрах - искаш да демонтираш волана от остта или само да го издърпаш напред?
Мнението беше редактирано от Zdravkicha: 11 август 2012 - 13:16
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 август 2012 - 13:40

 Zdravkicha, на 11 август 2012 - 13:16, каза:

Колега не разбрах - искаш да демонтираш волана от остта или само да го издърпаш напред?

Не може да се направят и двете неща които казваш...т.с. нито да го издърпам нито да го изкарам от оста!Искам да си оправя лентовия кабел на волана ,че ми дава грешка но уви съм с вързани ръце.
Отговори

Like снимка Like 11 август 2012 - 13:48

Аз моя го свалих доста лесно по следния начин. Развих гайката почти до край без да я свалям и почнах да въртя волана - пълен ляв, пълен десен и така няколко пъти. Накрая чукнах с длан волана от едната страна и той подскочи като гайката му послужи за контра да не ме перне в носа. На оста има пружина и за това така подскачат.
Отговори

multisync снимка multisync 11 август 2012 - 14:20

Колега волана е много яко законтрен между шлиците и без това приспособление за вадене най-много да си счупиш зъбите или нещо друго по колата.Много трудно се сваля без него.
Трябва ти една метална планка и два болта и може сам да си го направиш.Мисля че имаше няколко теми в форума и имаше показано как един колега си го беше направил сам.

П.П

http://www.opelclub....showtopic=57579
Мнението беше редактирано от multisync: 11 август 2012 - 14:22
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 август 2012 - 14:28

 multisync, на 11 август 2012 - 14:20, каза:

Колега волана е много яко законтрен между шлиците и без това приспособление за вадене най-много да си счупиш зъбите или нещо друго по колата.Много трудно се сваля без него.
Трябва ти една метална планка и два болта и може сам да си го направиш.Мисля че имаше няколко теми в форума и имаше показано как един колега си го беше направил сам.

П.П

http://www.opelclub....showtopic=57579

Няма ли нещо заводко да го еВа..иначе много хитро мерси за съвета....ако не викам бати той е 140 оки и му ебва майката от всякъде и без това ще се прави хихи!
Мнението беше редактирано от BatSlav: 11 август 2012 - 14:28
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 11 август 2012 - 14:45

И аз един път се мъчих около час да го освободя от шлиците но без резултат . Извиках един комшия ,дългогодишен майстор и той ми каза ,че за всичко си имало челъм ! Седна той,зави леко гайката и точно с едно рязко движение и го извади,аз гледах като гръмнат :biggrin: . Трябва с много силно концентрирана сила до го дръпнеж рязко,поне така излезе при мен :biggrin: . А гайката задължително да е там,тъй като този същия човек който ми помогна,ми разказа как си е чупил преди години брадичката по този начин :icon_wink2: .

Успех .
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 август 2012 - 15:11

 Mr^DeatH, на 11 август 2012 - 14:45, каза:

И аз един път се мъчих около час да го освободя от шлиците но без резултат . Извиках един комшия ,дългогодишен майстор и той ми каза ,че за всичко си имало челъм ! Седна той,зави леко гайката и точно с едно рязко движение и го извади,аз гледах като гръмнат :biggrin: . Трябва с много силно концентрирана сила до го дръпнеж рязко,поне така излезе при мен :biggrin: . А гайката задължително да е там,тъй като този същия човек който ми помогна,ми разказа как си е чупил преди години брадичката по този начин :icon_wink2: .

Успех .

Ццц пробвано е това!
Отговори

swetla777 снимка swetla777 11 август 2012 - 15:55

Моята връзка
Малко е скъпо да си купуваш такъв инструмент за хоби ремонт на Дрейпар.
Мнението беше редактирано от swetla777: 11 август 2012 - 16:03
Отговори

becinko снимка becinko 11 август 2012 - 16:57

Аз направих следното. След като махнах гайката с един глух ключ бих с чука около оста, т.е. по самия волан, за да се пораздвижи и после със силно и рязко дърпане излезе.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 август 2012 - 16:59

Слав, откачи си акумулаторът! След това с внимателни движения и почуквания ще излезе. Трябва търпение и мисъл.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 август 2012 - 17:53

 swetla777, на 11 август 2012 - 15:55, каза:

Моята връзка
Малко е скъпо да си купуваш такъв инструмент за хоби ремонт на Дрейпар.


Много ме спечели скоро май ще го взимам!

 becinko, на 11 август 2012 - 16:57, каза:

Аз направих следното. След като махнах гайката с един глух ключ бих с чука около оста, т.е. по самия волан, за да се пораздвижи и после със силно и рязко дърпане излезе.


Пробвано не става

 IvailoM, на 11 август 2012 - 16:59, каза:

Слав, откачи си акумулаторът! След това с внимателни движения и почуквания ще излезе. Трябва търпение и мисъл.

Иво цял ден му се молих ама не!
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 11 август 2012 - 18:04

Далече си ми в Ямбол за съжаление. Иначе бих ти го изкарал от остта. Имах една вектра като твоята и както каза колегата по-горе, само развих почти до края гайката и с дърпане и поклащане си излезе. Не знам колко си корав в ръцете но аз съм 190см висок и 110кг. тежък. Еми не ми се опря. :thu:
Мнението беше редактирано от Zdravkicha: 11 август 2012 - 18:04
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 11 август 2012 - 18:06

 Zdravkicha, на 11 август 2012 - 18:04, каза:

Далече си ми в Ямбол за съжаление. Иначе бих ти го изкарал от остта. Имах една вектра като твоята и както каза колегата по-горе, само развих почти до края гайката и с дърпане и поклащане си излезе. Не знам колко си корав в ръцете но аз съм 190см висок и 110кг. тежък. Еми не ми се опря. :thu:

Еее не съм толкова голям като теб...в София съм!Това което казваш пак казвам е пробвано!!
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 11 август 2012 - 18:11

Тогава имаш 2 варианта. Или си купуваш скоба която ако се занимаваш често с разни механизми би ти свършила много хубава работа или викаш някой така....по-корав съсед или приятел. :drinks:
Отговори

CH_M снимка CH_M 11 август 2012 - 19:44

Напръскай с някакъв спрей ....може пък да олаби пущината :icon_evil2:
Отговори

menski снимка menski 11 август 2012 - 20:03

Слагаш си ръцете под волана от двете страни.Напъваш последователно с лява и дясна ръка.Така се разсхлабва.
Винаги е проработвало.Никога не дърпай директно нагоре.И гайката да е там.Успех.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 11 август 2012 - 21:23

Няма ли някой такава скоба да услужи на човека да не се мъчи.
Отговори

becinko снимка becinko 11 август 2012 - 21:55

Тя 30 лв. нова един стругар за 10 ще я направи...
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 11 август 2012 - 22:00

Колега де го тоз стругар който за 10 лв. ще направи скоба ? :icon_razz2:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg