Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Omega B

Как да свържа този плафон ?

vectr_opc_opc снимка vectr_opc_opc 09 юли 2013 - 16:18

Здравейте колеги някой може ли да ми каже как да свържа въпростният плафон така че да работят и бутоните защото сега като закача мойте кабели на тези двата който старчат нагоре светват само двете лампички а предполагам че другите две се управляват от бутоните но по какъв начин се закачат кабелите ? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! :)http://www.google.bg...&ty=64#imgdii=_ НЕ УСПЯХ ДА КАЧА МОЯ СНИМКА :(

полезни връзки:
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 09 юли 2013 - 16:36

Оригинално твоята кола има 2 кабела (червен и сив), а плафона е с 9 пинова букса.
Ето схемата по-която аз съм направил моя и всичко работи безупречно.
Написал съм и цветовете на кеблчетата както са на оригиналната букса в случай, че я имаш налична. Аз я нямах и запоявах кабелите директно към задната част на буксата.

пин 1 - grey (multitimer) - към сивия кабел (-)
пин 2 - black (ign live) - към червения кабел (+)
пин 5 - green/brown (earth) - маса
пин 8 - brown (earth ) - маса
пин 9 - red (perm live off OE light) - към червения кабел (+)

Успех!
Отговори

vectr_opc_opc снимка vectr_opc_opc 09 юли 2013 - 17:41

 FirestorM, на 09 юли 2013 - 16:36, каза:

Оригинално твоята кола има 2 кабела (червен и сив), а плафона е с 9 пинова букса.
Ето схемата по-която аз съм направил моя и всичко работи безупречно.
Написал съм и цветовете на кеблчетата както са на оригиналната букса в случай, че я имаш налична. Аз я нямах и запоявах кабелите директно към задната част на буксата.

пин 1 - grey (multitimer) - към сивия кабел (-)
пин 2 - black (ign live) - към червения кабел (+)
пин 5 - green/brown (earth) - маса
пин 8 - brown (earth ) - маса
пин 9 - red (perm live off OE light) - към червения кабел (+)

Успех!

Много ти благодаря колега веднага слязох до колата направих това което ми каза и всичко светна ! ПАК КАЗВАМ МНОГО БЛАГОДАРЯ :)
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 09 юли 2013 - 19:24

И да знаеш да не се кораш, немогат да светят едновременно всичките 4 крушки! Или долните или горните :)
Отговори

vectr_opc_opc снимка vectr_opc_opc 09 юли 2013 - 19:51

 FirestorM, на 09 юли 2013 - 19:24, каза:

И да знаеш да не се кораш, немогат да светят едновременно всичките 4 крушки! Или долните или горните :)

Забелязах , при първият тест вратата беше отворина и не стана след 1 мин светна и всичко беше ок но забелязах че сивият кабел се е откачил което значи че вратата е затворина и тогава светна , по този начин разбрах че не работят заедно и все пак МНОГО БЛАГОДАРЯ :)
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 юли 2013 - 18:28

Колеги, тоя плафон само в Омега Б ли се монтира (серийно)?
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 10 юли 2013 - 19:28

Показания на снимката в първия пост - да.
Подобен, но бе обемните датчици го има във Vectra B
Публикувано изображение
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 10 юли 2013 - 20:32

Този, който е показал колегата с обемните датчици го монтират фабрично и при астра г бертоне... моя е такъв без датчиците от вектра б.
Отговори

vectr_opc_opc снимка vectr_opc_opc 11 юли 2013 - 14:26

Виждал съм го и оригинално поставен във вектра б със сензори , аз от там се надъхах . Този плафон се слага във коли със оригинален телефон защото това посредата е микрофон !
Мнението беше редактирано от vectr_opc_opc: 11 юли 2013 - 14:27
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg