Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Vectra 1.6 - вашето мнение

shadrik снимка shadrik 24 май 2011 - 10:24

Здравейте,
Понеже за първи път ще купувам кола, искам да питам за вашето мнение за офертата и какво мислите за самата марка.
Колата е Opel Vectra 1.6, бензинов двигател, 1999г., от Германия, навъртяни километри 153 000. Цената, която е обявена е 3900 лв., но ми казаха, че могат да свалят на 3700. Като цяло е запазена колата, няма ръжда, направих една обиколка и двигателят е добре.

Какво мислите за колата; струва ли си парите, които искат? И евентуално да ме насочите да гледам за някои от слабите места, които имат Вектрите, да видя в какво състояние е?
Благодаря на всички, които ми дадат съвет.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 24 май 2011 - 11:04

Уточни за кой точно мотор 1.6 питаш.'99 година Вектра Б има 3 мотори 1.6.
1.6 8v X16SZR
1.6 16V X16XEL
1.6 16V Y16XE
Използвай търсачката и кодовете на двигателите има много изписано за тях.Но моя съвет е да я земеш само ако е с Y16XE.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 май 2011 - 11:25

Първо, Честит празник колега.

Второ ще те помоля да се поровиш във това чудо търсачката. :use_search: Три-четири теми под твоята има подобна (тук).
Пробвай какво ще излезе в търсачката като напишеш "Опел Вектра".

След кратка справка с мобиле.де излиза, че Вектра Б '99г. с клима и до 200хил.км. цените започват от 1000 евра. Но масово автомобилите нов внос се докарват на мнооого повече от обявените километри и накрая като се появят в автосалоните всички изведнъж стават на 130-150 хил.км. Защо ли? :confused:

Основния проблем при 1.6 двигателите и по-точно при 1.6 16V X16XEL е завишения разход на масло. Отделно, че този двигател (мое мнение) е мааалко слабичък за това купе. Още повече ако го натовариш с 4 човека+багаж+климатик.


Успех с намирането на твоя автомобил.
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 24 май 2011 - 11:26
Отговори

shadrik снимка shadrik 24 май 2011 - 12:01

 Ивчо, на 24 май 2011 - 11:04, каза:


Привет,

Благодаря за информацията. Честно казано, не видях никъде изписано какъв е моделът на двигателя. Само пишеше, че е 100 конски сили... Това говори ли нещо или?
В момента нямам време да поровя какви са конските сили на изброените двигатели, за да разбера кой е точно модела. Довечера след работа ще ръчкам...

 Зенит-е, на 24 май 2011 - 11:25, каза:



Честит празник и на теб колега! :)

Мерси много за връзката! Доста изчерпателен разговор е - много неща научих от него.

Честно казано аз я взимам по-скоро да ме кара от точка до точка. Нямам намерение да се състезавам, така че ако това, което прочетох е вярно, то би трябвало такава кола да ми върши работа.

И аз доста се съмнявам, че това са оригиналните навъртяни километри, въпреки че фена от автокъщата разправя, че имала сервизна книжка и е карана само от един човек... Чудя се само дали тия сервизни книжки не могат да се фалшифицират...

Иначе също имам намерение да слагам газова. Това как ще се отрази на разхода на масло? Струва ми се, че някъде из темата, към която си ми дал връзка, пишеше, че не би трябвало това по някакъв начин да се отрази, или греша?

Поздрави!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 24 май 2011 - 16:40
Отговори

oci снимка oci 24 май 2011 - 12:27

Залагам 2ка кебачпета с гарнитура, че двигателя на гледаната от теб Вектра е X16XEL. И по талон се води 101к.с.(но това не води със себе си високия данък спокойно).

Мен ако питаш - търси си друга кола! Такива вектри с лопата да ги ринеш! А този двигател е слаб за това купе. Това дали ще гори масло или не зависи от 1000 работи, но дори да не го вземеш предвид просто не виждам нито един + на този агрегат спрямо по-мощните. Нито ще гори по-малко, нито му е по-евтино обслужването. Единствено данъка ще ти е по-малък.

Цената е горе долу ок, но много зависи от състоянието на колата, дали е фейслифт, комби ли е и т.н.

Моя съвет съм го дал по-горе :icon_wink2:
Отговори

shadrik снимка shadrik 24 май 2011 - 12:30

Благодаря много за мнението!

Идея си нямам дали е фейслифтната... не е комби и това е, което ме стъписва във връзка с цената, защото само едно бързо търсене из нета видях комбита, които са горе-долу на същата цена...
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 24 май 2011 - 16:40
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 24 май 2011 - 15:14

 shadrik, на 24 май 2011 - 12:30, каза:

Идея си нямам дали е фейслифтната...

Ето две вектри преди фейса...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

...и две след това.

Публикувано изображение

Публикувано изображение



Като цяла най-видимите разлики са по бронята, фаровете за мъгла и най-важното, при фейслифтовите вектри фара и мигача са ЕДНО цяло. Има и други разлики, но това са най-очевадните.


По повод сервизните книжки ще ти кажа само едно. Мой колега внася автомобили от чужбина с цел продажба и от него знам, че в българия си има хора, които се занимават само с това, да правят сервизни книжки по поръчка. Казваш му каква марка е автомобила, модел, номера на двигателя и шасито и от къде е внесен и той ти пиши сервизна книжка за твоя автомобил с всичките му подписи, печати и т.н.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg