Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Регулиране интервала на чистачките

Di4o снимка Di4o 03 ноември 2009 - 23:03

Оборудване с програмируем интервал на челното стъкло за всички Зафира
(мисля че и за Вектра Б)включително и инструкции за инсталиране включително и инструкции за инсталиране.

Тук

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 22 март 2018 - 12:54
Причина за редактиране:: Добавям полезни връзки.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 ноември 2009 - 23:10

Повечето Вектра Б и Зафира имат модул - мултитаймер за интервала на чистачките.
А на тези, които нямат, може да се сложи лостче с потенциометър, заедно с ново реле,
което решава проблема.
Отговори

hudson снимка hudson 03 ноември 2009 - 23:26

Ако ще се пускат нови кабели и ще се шунтира мултитаймера, то е по-удобно да се сложи лостче с врътка за регулиране интервала от омега.
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 03 декември 2009 - 19:52

Последно за Вектра Б, трябва ли и реле + пускане на кабели освен лоста със потенциометъра или всичко става plug and play ? Преди доста време четох, че един колега от форума го беше направил, но съм забравил и неможах да намеря темата. Найстина тази екстра би била много полезна за всички, така че заслужава да има тема как точно става със описание и някоя друга снимка. Поздрави
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 декември 2009 - 20:10

Според мен са нужни лостче + реле, вече допълнителните кабели са в зависимост от модела.
При Вектра А, Калибра, Астра Ф го има описано как става, за Вектра Б имаше някаква схема
в друга подобна тема във форума. Скоро ще пробваме и на живо.
Ето линка с темата: ЦЪК
Отговори

ThE_NeXt_LeveL снимка ThE_NeXt_LeveL 05 декември 2009 - 17:28

За да не правя друга тема ще попитам тук, малко не е много по темата, но пак е свързано с чистачките.
Става въпрос за първата степен на чистачките при corsa b или по-точно като бутна лостчето на първа степен и чистачките спират по средата на стъклото, седят малко така и пак се връщат .... въпроса ми е мога ли да регулирам някак релето за въпросният интервал и да си правят цял оборот както трябва и да е ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg